Zirai Kredi Belgesi, Deney Raporu, Ziraat Bankası, Kırsal Kalkınma Yatırımları, Tarım Kooperatifleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Zirai Kredilendirme Tedarikçi Havuzuna Giriş Belgeleri

Hizmetler

Zirai Kredilendirme Belgesi

Zirai Kredilendirme Belgesi,; tarımsal ürün, alet ve makine üreticilerinin, zirai desteklerden faydalanan çiftçiye satış yapabilmesi için zorunlu olan bir belgedir. Zirai Kredilendirme Belgesi'nin alımıyla beraber üreticiler, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerinin tedarikçi havuzuna girmiş olur.

Kredi ve destek programlarından faydalanmak isteyen çiftçiler, sadece Zirai Kredilendirme Belgesi'ne sahip olan üreticilerin mallarını satın alabilirler. Ürün maliyetlerini destek ve kredi programları dahilinde azaltmak için, alım sonrası İl Tarım Müdürlüğü'ne ve program muhattabı diğer kurumlara, tercih ettiği ürünün üreticisine ait Zirai Kredilendirme Belgesi'ni ibraz etmek zorundadırlar. Bu belgeye ek olarak, ürün cinsi ve özelliklerine göre CE Belgesi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, Deney Raporları, TSE Ürün Belgeleri, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, Garanti Belgesi ve Marka Tescil Belgesi gibi ek sertifika ve dokümanlar da istenebilmektedir.

Zirai Kredilendirme Belgesi işlemleri; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü nezdinde yürütülür. Kapsam dahilinde şart olan deney raporları ise; akredite kurum ve üniversitelerle işbirliği kurularak alınabilir.

INTERCERT; Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerinin tedarikçi havuzunda yer almak isteyen üreticilerin ISO, CE, TSE ve marka tescil belgeleri ve diğer işlemleri tek merkezden ve ortak deneylerle daha düşük maliyetli şekilde çözebilmesi için, Zirai Kredilendirme Belgesi çözümünü entegre biçimde sunmakta ve tüm süreci hızlı ve sorunsuz biçimde neticelendirmektedir.

ŞİMDİ BAŞVURUN

Zirai Kredi

Zirai Kredilendirme Belgesi

Zirai Kredilendirme Belgesi

Zirai Kredilendirme Belgesi