Helal Gıda, Helal Belgesi, Helal Sertifikası, Halal

Helal Gıda ve Helal Belgesi

Hizmetler

Helal Gıda

Helal Gıda Belgesi İslami kurallara uygun olarak hazırlanan ürünlere verilen sertifikadır. Helal Gıda Sertifikası, İslam dinine göre yasak olmayan ürünlere verilen uluslararası bir belgedir. Bu standartlara göre, İslami kriterler ve insani gerekler bakımından uygun olan her ürün için bir sertifika türü belirlenmekte ve bu hususta gerek üreticinin, gerekse tüketicinin ortak bir zeminde buluşması amaç edinilmektedir.

Bilindiği gibi yurt içinde ve yurt dışında gıda alıp satmak gerçekten çok zor koşullarda sağlanmaktadır. Gerek tedarikçiler gerekse son Müslüman müşteri, tükettiği gıdanın Helal uygun olup olmadığını merak etmekte ve satın alırken helal sertifikası olan ürünleri tercih etmektedir. Yurt dışına gıda ürünleri satan üreticilerin artık karşısına Helal Belgesi olması şartı getirilmeye başlanmıştır. Bu belge artık güvenilir Helal Gıda olmanın yanında üreticinin pazarlama metodu olarak da kullanılmaktadır. Yurt dışından ve yurt içinden gıda alan firmalarda artık üreticinin Helal Sertifikası olmasını zorunlu koşmaya başlamışlardır.

Helal Belgesi almak için gerekli olan adımlar:
• Gerekli ürünleri laboratuar testine göndermek,
• Ürün özellikleriyle, bilgilendirme yapılan etiket bilgilerinin tutarlı olması ve tüketiciyi tatmin etmesi,
• Üretim yerlerinde hijyen ve sanitasyonun sağlanması,
• Gıda üretim yerlerinde ISO 22000 Gıda Güvenliği ve HACCP şartlarının sağlanması,
• Maddelerin temel kaynaklarının bilinmesi,
• Ürünlere katılan katkı maddeleri ve oranlarının belirlenmesi.

Aşağıdaki ürünleri üreten veya ticaretini yapan tüm işletmeler ile bunları servis eden her yemek fabrikası, lokanta, kafeterya, pastane ve tesis, Helal Gıda kapsamında belgelendirilebilir:

ŞİMDİ BAŞVURUN

Helal Gıda

TSE Helal Gıda

Helal Gıda

Helal Sertifikası

Helal Sertifikası

Helal Sertifikası

Kurumsal web sitemiz, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için revizyon görmektedir.

Geliştirilmiş içeriği ve tasarımıyla INTERCERT'in yeni yüzü çok yakında karşınızda olacaktır.

KURUMSAL

INTERCERT Uluslararası Belgelendirme ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

© 2014

Facebook Twitter E-Posta Google+ LinkedIn

INTERCERT ve 4P Marketing Akademi logoları ve isimleri, INTERCERT Ltd. Şti.'nin tescilli markalarıdır. "Bordo Siyah Çift Çizgi" INTERCERT Ltd. Şti'nin tescilli endüstriyel tasarımıdır.
Bu web sitesi, INTERCERT Bilişim Departmanı tarafından hazırlanmıştır. Orijinal içerik, görsel, şablon, tasarım, marka, logo ve belgelerin her hakkı saklıdır.
© Copyright 2014 - INTERCERT Uluslararası Belgelendirme ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi - Eskişehir, Türkiye