İSGÜM Kontrol Belgesi

ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü Kontrol Belgesi

Hizmetler

İSGÜM İthalat İzni Kontrol Belgesi

İthalat Kontrol Belgesi şeklinde de bilinen İSGÜM İthalat İzni; ithalatı yapılmak istenilen boya ve boya kimyasalları (benzol, toluen, Hekzan, white sprit, solvent, aerosol, çözücüler, incelticiler, vs.), sanayi yapıştırıcıları (tiner, vernik, vs.) ve diğer kimyasal ürünlerin, işçi sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluğunun denetlenmesi ve ithalatın kayıt altına alınması amacı ile verilen bir belgedir.

Ticaretin sıkıntısız biçimde gerçekleşebilmesi için ithal edilmek istenilen ürün, ithalatın yapılacağı gümrük kapısına gelmeden, İSGÜM İthalat İzni Kontrol Belgesi'nin alınmış olması gerekmektedir. İthal ürün gümrüğe geldikten sonra İSGÜM Kontrol Belgesi müracaat işlemlerine başlanılması, belge onaylanana kadar ürünlerinizin gümrükte beklemesine ve bozulmasına sebep olabileceği gibi, gümrükte beklediği her gün için ödenecek ardiye ücreti sebebiyle ek maliyetler de doğuracaktır.

INTERCERT Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirilen İthalat İzin Kontrol Belgesi işlemleri hususunda hizmet vermekte ve süreçleri hızlı ve sıkıntısız biçimde neticelendirmektedir.

ŞİMDİ BAŞVURUN